Barokart Para Yükleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Barokart, Türkiye Barolar Birliği tarafından geliştirilmiş bir kimlik kartı olması ile birlikte avukatlar için özel olarak sunulmaktadır. Aslında bir çeşit birliğe üyelik kartı özelliğine de sahip olmakla birlikte TBB’ne kayıtlı avukatlar, stajyer avukatlar ve personeller için kullanılmaktadır. Bu kullanım sırasında da maddi işlemleri gerçekleştirmek açısından düzenli olarak barokart para yükleme işlemi yapılmalıdır.

Barokart Nasıl Kullanılır?

Türkiye Barolar Birliği tarafından avukatlar, stajyer avukatlar ve baro personelleri için hazırlanmış olan barokart, Türkiye’deki 81 vilayette yer alan barolarda, adliyelerde ve barolara ait tesislerde kullanılabilir. Bu noktaların tümünde baro kapılarından geçişi sağlamak, otopark kullanımı gerçekleştirmek, sosyal tesislerden yararlanmak, avukat odalarındaki hizmetlerden yararlanmak ve TBB misafirhanelerinde hizmet almak gibi noktalarda kartın kullanılması gerekmektedir.

Bahsedilen tüm bu hizmetlerde barokart kullanımı gerçekleştirebilmek açısından da kart içerisinde belirli bir bakiyenin bulunması gereklidir. İşte bu açıdan istediğiniz hizmetleri düzenli ve sorunsuz bir şekilde almayı sağlayabilmek için barokart bakiye yükleme sağlamanız gerekecektir. Aslında bugün giderek gelişen bir yapıya sahip olduğu için barokart birçok farklı giyim mağazası, marketler, benzin ofisleri veya alışveriş noktalarında anlaşmalı olarak da kullanılırken, ayrıcalıklar ve indirimler de elde edilmektedir.

Barokart Kredi Yükleme Nasıl Yapılır?

Farklı noktalarda maddi ihtiyaçlarınızı karşılamak, ayrıcalıklardan faydalanarak indirimli ve avantajlı alışverişler gerçekleştirmek gibi noktalarda öncelikle TBB üyesi olarak bir barokart sahibi olmanız gerekir. Sonrasında farklı noktalarda barokart kredi yükleme işlemi yapılabilir.

Bugün modern teknolojilerin kullanılması ile birlikte TBB tarafından farklı imkanlar sağlanarak, para yükleme işleminin gerçekleştirilmesi için fırsatlar sunulmaktadır. Bu bağlamda avukatlar, stajyer avukatlar ve baro personelleri sahip oldukları barokart için bakiye yükleme işlemlerini kendilerine ait kredi kartından, banka hesaplarından, ATM’ler üzerinden veya TBB ParamKiosk noktaları üzerinden gerçekleştirebilir.

Kredi Kartı İle Barokart Yükleme Nasıl Yapılır?

En pratik yöntem olarak kullanılması kapsamında kredi kartı ile barokart yükleme işlemi gerçekleştirmek istediğinizde ya barokart internet şubesine giriş gerçekleştirmeniz ya barokart.com.tr sayfası üzerinde TL yükle sayfasını kullanmanız ya da barokart mobil uygulamasını kullanmanız gerekir. Bu sayfalardan herhangi birinde barokart bilgilerinize bağlı olarak giriş işlemi sağlandıktan sonra kredi kartıyla TL yükleme işlemi yapıldığında, sınırsız miktar anlık olarak kart bakiyenize eklenir.

Banka Hesabı Üzerinden Barokart Kredi Yükleme Nasıl Yapılır?

Banka hesabınıza havale veya EFT gerçekleştirmeniz vasıtası ile barokart para yükleme işlemi gerçekleştirmek açısından da alıcı adı olarak TÜRK ELEKTRONİK PARA A.Ş. kullanılmalıdır. Farklı banka hesaplarına bakıldığında ise

  • Ziraat Bankası için TR46 0001 0021 0969 4354 0951 92
  • Halk Bankası için TR77 0001 2001 3720 0010 1004 17
  • Vakıfbank hesap numarası için TR38 0001 5001 5800 7302 9638 73
  • Son olarak Akbank üzerinden işlem gerçekleştirilmesi için TR89 0004 6007 3688 8000 2692 28 hesap bilgilerinin kullanılması gerekmektedir.

Belirtilen banka hesaplarının tercih edilmesi ile birlikte bir defada 1000 TL ve üzeri miktarlar ile para yükleme işlemi yapmak mümkün olacaktır. Bu miktar ile işlem gerçekleştirilirken, binde 2 oranında komisyon alınmaktadır.

ATM Üzerinden Barokart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Yine pratik bir yöntem olması ile birlikte Türkiye’de Denizbank, Türkiye İş Bankası ve Türkiye Ekonomi Bankası bankamatikleri sayesinde kartsız işlem menüsünde bakiye yükleme işlemi yapılması mümkündür. Bankalar 1000 TL ve üzeri yükleme işlemi yapılırken, yine binde 0,2 komisyon oranı almaktadır.

Alternatif olarak son bir yöntem kapsamında da POSBank, TURKVezne veya TBB ParamKiosk birimleri üzerinden bakiye yükleme işlemi yapılması da mümkündür. Bu imkanlara baro şubeleri üzerinde ulaşabilir veya adliyelerde bulunan kiosk cihazları üzerinden de TL yükleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.